Dave Robertson

Appointed – Feb 2015                                        Left Sept 2015

Dave was appointed as caretaker-manager of the club in February 2015 following Darren Ferguson’s departure from the club. Winning his first three games in charge Dave became only the second Posh Manager to achieve this feat. Dave was appointed Manager in May 2015, signing a three-year contract.

Following a poor start to the 2015/16 season with only one win in the first six league games of the season Dave was sacked on 6 September 2015.

Dave’s Posh managerial record was:

P

W

D

L

F

A

23

8

5

10

24

29